Zamknij
REKLAMA

Rusza wielka inwestycja w śródmieściu

15:34, 11.03.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Chociaż remont ulicy Wrocławskiej w Nysie jeszcze się nie rozpoczął to część mieszkańców ma już serdecznie dość. Prace przy remoncie ulicy i wyłączenie jej z ruchu miały się rozpocząć już dziś. Tymczasem jak informuje nyski magistrat jest kolejne przesunięcie terminu.

Tym razem na szczęście nie mówimy o przesunięciu w miesiącach ani tygodniach tylko w dniach. Zgodnie z nowym harmonogramem prace mają ruszyć w środę.

Remont w śródmieściu przejdą ulice: Wrocławska, Celne, część Rynku oraz ulica Kolejowa, która będzie remontowana w ostatnim etapie.

Od czasu powstania miasta w XIII wieku, ulica Wrocławska była jego główną arterią. To właśnie przy tym szlaku stały jedna z najokazalszych domów w Śląskim Rzymie. Większość kamienic zmodernizowano już w XIX/XX wieku nadając im secesyjne cechy i często łącząc starsze domy w jeden większy.

Po 1945 roku okazała, wielkomiejska ulica, które była wypełnione kilkupiętrowymi kamienicami zamieniła się w obraz socjalistycznego miasta. Stara zabudowa ustąpiła prostym 4-piętrowym blokom, natomiast drugą pierzeję ulicy wypełnił parterowy pawilon. O dawnej świetności tego miejsca świadczą dziś tylko stare pocztówki oraz zachowana Piękna Studnia i wieża wrocławska z XIV wieku.

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

top 3 najczęściej czytane


3

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone