Zamknij
REKLAMA

Zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie Bogadana Wyczałkowskiego

14:45, 13.03.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Sąd Rejonowy w Nysie wydał dziś wyrok w sprawie byłego burmistrza Paczkowa Bogdana Wyczałkowskiego. Wyrok jest nieprawomocny. Zdaniem sądu Bogdan Wyczałkowski pełniąc obowiązki burmistrz Paczkowa celowo nie dopełnił obowiązków, aby przysporzyć korzyści dla znajomych.

Wyrok sądu I instancji jest pokłosiem kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej. Podczas kontroli w 2015 roku RIO uznało, że burmistrz nie dopełnił swoich obowiązków. Zdaniem kontrolerów burmistrz nie pobierał należytych podatków z 9 nieruchomości, należących jednego z przedsiębiorców.

Wobec Bogdana Wyczałkowskiego zasadzono:

Rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata próby.

Grzywna - 7,5 tys. złotych.

5 lat zakazu pełnienia funkcji publicznych w administracji samorządowej i rządowej oraz wszelkich innych stanowisk związanych z wydawaniem publicznych pieniędzy.


Ten wyrok jest dla mnie zaskoczeniem. Czekam na uzasadnienie. Przygotujemy apelację i będziemy się domagać uchylenia wyroku w całości.

Bogdan Wyczałkowski dla Nowej Trybuny Opolskiej

Sąd odniósł się także do sprawy sprzedaży jednego z gminnych lokali bez przetargu na co pozwala prawo, jednak wówczas nie sporządzono także wyceny nieruchomości. Paczkowski ratusz oparł się jedynie na wyliczeniach przedsiębiorcy wynajmującego ten lokal.


Taka kara ma być także sygnałem dla społeczeństwa, żeby wiedziało, że publiczne pieniądze,  pochodzące z ich podatków są chronione – sędzie Mariusz Ulman

Bogdan Wyczałkowski obecnie jest prezesem Agencji Rozwoju Nysy oraz Przewodniczącym Rady Powiatu w Nysie. Jeśli wyrok się uprawomocni to Bogdan Wyczałkowski będzie pozbawiony tych stanowisk.

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

top 3 najczęściej czytane


3

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone