Zamknij
REKLAMA

To będzie prawdziwy raj dla pszczół

12:53, 10.04.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

To będzie prawdziwy raj dla pszczół - tak można podsumować dzisiejszą akcję nasadzania roślin miododajnych na terenie nyskiego "Rolnika".

Co roku niestety ubywa pszczół. Znikają kolejne łąki, nieużytki, a bez pszczół nasze rośliny nie zakwitną - w efekcie czego nie wydadzą plonów. W "Rolniku" przeprowadzono dużą akcję nasadzania  krzewów z myślą o pszczołach.

Jest to realizacja polsko-czeskiego projektu "Rozmowy o pszczołach i miodzie". Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa. Naszym partnerem w tym projekcie jest szkoła z Jesiennika.

Izabela Kicak, kierownik Referatu Promocji Starostwa Powiatowego w Nysie

Młodzież z Nysy oraz Jesiennika wkopała kilkadziesiąt drzewek i krzewów. Rośliny te oprócz walorów wizualnych będą stanowiły prawdziwy wabik dla pszczół, które przecież są nam tak niezbędne.

Sadzone dziś rośliny mają różną porę kwitnienia - praktycznie od kwietnia do sierpnia będą dostarczać pożytku dla pszczół. Wśród nasadzeń znalazło się około 40 drzew takich jak: grusze, jabłonie, śliwy, czereśnie, wiśnie, morele. Ponadto pojawi się także karagana syberyjska, która kwitnie w lipcu. Oprócz tego znalazły się także krzewy jak borówki amerykańskie, porzeczki, pigwowiec.

Jacek Tarnowski, Naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Nysie

Oprócz drzew i krzewów pojawią się także nasadzenia ziół. Jak dodaje Jacek Tarnowski będą prowadzone także rozmowy, aby na tym terenie zlokalizować w okresie letnim kilka uli.

 

 

 

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone