Zamknij
REKLAMA

W jednym stylu

14:07, 11.04.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

W nyskim śródmieściu obecnie funkcjonuje kilkadziesiąt różnych opraw świetlnych - latarnie mają różne kształty, wzory, wysokość oraz styl. Obecnie wzdłuż ulicy Szopena zamontowano nowe oświetlenie.

Obecnie na zabudowę Szopena składa się Zespół Szkół Technicznych - gdzie ulica przechodziła generalny remont oraz druga część, gdzie pierzeje wypełnia blok z lat 60. oraz kamienice z XIX/XX wieku. Starostwo Powiatowe w Nysie postanowiło wymienić oprawy świetlne na tym odcinku. Dzięki temu ulica zyskała spójną całość z drugą częścią Szopena oraz z ulicą Piastowską.

Remonty i modernizacje prowadzone przez ostatnie dziesięciolecia w centrum miasta zaowocowały dziesiątkami wzorów oświetlenia. W centrum mogliśmy natrafić na lampy nawiązujące do historycznej zabudowy oraz przeszłości miasta np. na ulicy Sobieskiego i Brackiej oraz takie, które wyglądały jak żywcem przeniesione z parkingu sklepu wielkopowierzchniowego. Takie oświetlenie zamontowano między innymi na ulicy Krzywoustego przy Poczcie Głównej oraz secesyjnych kamienicach.

Również na pozostałych ulicach śródmieścia mają stanąć takie latarnie.

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone