Zamknij
REKLAMA

III edycja projektu "Przedszkolak ratuje"

09:47, 15.05.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy i kształtowanie właściwych postaw dzieci w sytuacji zagrożenia zdrowia - to cele kolejnej edycji programu „Przedszkolak ratuje”. W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie podpisano porozumienie na rzecz współpracy przy jego realizacji.

Warsztaty realizowane będą przez nyskich policjantów, strażaków, studentów PWSZ w Nysie i pracowników Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu Filia w Nysie. Patronat nad projektem objął m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.

„Przedszkolak ratuje” to program skierowany do grupy dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Warsztaty, które rozpoczną się we wrześniu br. odbędą się w przedszkolach na terenie powiatu nyskiego. Podczas spotkań nyscy policjanci, strażacy, studenci z PWSZ w Nysie oraz pracownicy Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu Filia w Nysie, zadbają o to, by najmłodsi nauczyli się udzielać pierwszej pomocy i właściwie reagowali w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Realizacja projektu zakończy się w grudniu br. uroczystą Galą Finałową „Przedszkolak ratuje”, na której dzieci zaprezentują zdobyte umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach kryzysowych.

Główny patronat nad projektem objęli Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Nysie st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie prof. Przemysław Malinowski.

źródło: KPP Nysa

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone