Zamknij
REKLAMA

Ulica doczeka się remontu

12:26, 15.05.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Kierowcy, którzy jadą bądź próbują zaparkować auto przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie mają wiele powodów do narzekań. Sytuacja ta ma jednak wkrótce ulec diametralnej poprawie.

Brak wyznaczonych miejsc do parkowania, dziury i nierówności w drodze - to codzienny krajobraz śródmiejskiej ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Problem jest tym pilniejszy, że wokół znajduje się wiele budynków użyteczności publicznej oraz instytucji jak Szpital Miejski, Prokuratura Rejonowa, Straż Pożarna, a po drugiej stronie ulicy (przy św. Piotra) szkoła.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zagospodarowano chodnik - pojawiły się między innymi ławki oraz słupki uniemożliwiające parkowanie na pasie zieleni, który się ciągnie wzdłuż jezdni. Co jednak z samą ulicą?

Jak zapewnił naszą redakcję Arkadiusz Janowski z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Nysie remont tej ulicy jest planowany jeszcze w II kwartale bieżącego roku. Pojawi się nowa nawierzchnia oraz oznaczenie poziome miejsc parkingowych.

Jednocześnie jak zapewniają urzędnicy - nie będzie większych zmian w organizacji ruchu.

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Nysanin MNysanin M

1 0

Ciekaw jestem, ile lat wpływały wnioski i zażalenia odnośnie stanu nawierzchni asfaltowej oraz chodników. Choć zapewne P. Krajczy załatwił zgodę w tydzień.
A co z remontem dróg w Nysie po zimie? Przypominam mamy już połowę mają a dziury w jezdniach jak były tak są. Widać na całe miasto wyremontowana ul. Piastowska i Szopena wystarczą 07:08, 16.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkankamieszkanka

1 1

Przejdź się człowieku trochę. Remontują Celną i Wrocławską. Wszystkiego nie da się zrobić! 08:58, 16.05.2019


NysekNysek

1 0

Przebudowa ulic to wieloletnie zadania realizowane z budżetów miasta i Unii, natomiast dziury w jezdniach to remonty bieżące i nie ma tutaj żadnego powiązania. 11:38, 16.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkankamieszkanka

0 0

a właśnie, że nie! miasto też ma swój wkład 15% z prawie 30 baniek to jednak trochę jest? 12:42, 16.05.2019


REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone