Zamknij
REKLAMA

59 Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK

08:51, 13.06.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 15 do 22 czerwca 2019 r. Nysa gościć będzie ponad 500 turystów kolarzy z całego kraju, którzy przybędą tutaj na 59 Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Oddział PTTK Tryton w Nysie, który realizuje je na zlecenie Zarządu Głównego PTTK w Warszawie. Jest to już 59 edycja tej imprezy, podczas której miłośnicy dwóch kółek mogą poznawać dany region, w którym w danym roku zlot się odbywa. Podczas zlotu uczestnicy zwiedzają najważniejsze zabytki i obiekty turystyczne, a także integrują się podczas wielu wydarzeń towarzyszących zlotowi.

Główną ideą zlotu pozostaje aspekt szkoleniowy. Podczas zlotów odbywają się kursy na Przodowników Turystyki Kolarskiej w których biorą udział osoby chętne stać się członkiem kadry programowej PTTK. Przodownicy w głównej mierze zajmują się organizacją i prowadzeniem imprez kolarskich cieszących się w naszym kraju dużą popularnością, dlatego też niezmiernie ważne jest szkolenie nowych osób, aby kadra ta mogła się rozwijać.

W dniach od 15 do 22 czerwca kolarze, którzy przybędą do Nysy poznawać będą nasz region pod kątem najważniejszych atrakcji turystycznych, historii oraz przyrody. Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg tras i ich wariantów do wyboru. Trasy są tak przygotowane, aby kolarze mogli zobaczyć to co najważniejsze w naszym regionie. Dodatkowo każdy uczestnik zlotu otrzyma tzw. pakiet startowy na który składać się będą pamiątkowa odznaka, gadżety zlotowe oraz materiały informacyjne i promocyjne z naszego regionu.

Każdego dnia trasy zlotowe będą wiodły w inny region naszego powiatu, a nawet wykroczą poza powiat! Turyści będą mogli zwiedzić zarówno Nysę, ale także Głuchołazy, Paczków, Otmuchów, Łambinowice czy Prudnik, a nawet Skorogoszcz oraz inne mniejsze miejscowości. Dla uczestników organizatorzy przygotowali również wycieczki autokarowe, szereg konkursów oraz dwie duże imprezy integracyjne.

Celem głównym pozostają jednak trasy i zwiedzanie naszego regionu. Zachęcamy do spotkania się z kolarzami, których w dniach zlotu będzie można spotkać w różnych częściach naszego regionu. Szczegóły imprezy, program oraz trasy można odnaleźć na stronie internetowej Oddziału PTTK Tryton w Nysie (www.pttk.nysa.pl).

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone