Zamknij
REKLAMA

Czy w śródmieściu pojawi się więcej zieleni?

16:57, 10.07.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Przez lata centra polskich miast były ogałacane z zieleni miejskiej - bez wątpienia proces ten miał kilka czynników jak niewłaściwie przeprowadzone rewitalizacje czy zwyczajnie zaniedbanie terenów zielonych, które raczej odstraszały niż zachęcały do odpoczynku.

Przez ostatnie miesiące, kiedy to rozpoczęła się modernizacja nyskiego śródmieścia pojawiało się pytanie - czy wzdłuż remontowanych ulic pojawią się drzewa? Wojewódzki konserwator zabytków stał na stanowisku, że "NIE" ponieważ historycznie zieleni wzdłuż ulicy Wrocławskiej czy Celnej nie było. Argument ten jest bardzo dyskusyjny, ponieważ zarówno Rynek, Wrocławska jak i Celna diametralnie zmieniły swoją architekturę w stosunku do stanu sprzed 1945 roku. Ponadto ulice te są szersze niż przed wojną.

Gęsto zabudowana ulica Wrocławska

Na szczęście w nyskim śródmieściu zagości zieleń miejska - zapewnia burmistrz Kordian Kolbiarz:

Rozmawiałem z Wojewódzką Konserwator Zabytków i zgodziła się na drzewa. Jutro rozmawiamy z wykonawcą o szczegółach. Donice z drzewami to ostateczność. Wzdłuż Celnej i Wrocławskiej pojawią się między innymi głogi, dobrze znane z ulicy Piastowskiej.

Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy

Prace przy Wrocławskiej oraz Celnej mają się zakończyć jesienią tego roku. Po tym etapie rozpocznie się remont ulicy Kolejowej oraz części Rynku.

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Nysek.Nysek.

2 0

Pan Konserwator to chyba jeszcze też z dawnej epoki. 16:40, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AngelikaAngelika

3 1

No tak ... lepiej wszystko pokryć kostką może jeszcze wybetonować. 😒Żeby było brzydziej, ponuro i gorąco w betonowej jungli miejskiej. Tak jak zrobili na nowo oddanej Piastowskiej koło Hotelu Piast... Okropnie to wygląda. A te marne donice to jakaś żenada. Argument, że kiedyś tak było to żaden argument. Dlaczego nikt nie zapyta ludzi czy chcą więcej zieleni czy kostki? Dlaczego to Konserwator ma mieć decydujące zdanie..? 20:01, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone