Zamknij
REKLAMA

Pierwszy fragment już niemal gotowy

21:04, 10.08.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Śródmieście Śląskiego Rzymu poważnego remontu nie widziało od całych dziesięcioleci - nie więc dziwnego, że obecnie prowadzone prace wzbudzają zainteresowanie mieszkańców. Na ulicy Wrocławskiej już widać pierwsze efekty tego, jak w niedługim czasie będą wyglądały ulice naszego miasta.

W połowie lipca na łamach NysaInfo.pl informowaliśmy o pierwszych krawężnikach, które budowlańcy montowali wzdłuż ulicy  Wrocławskiej. Obecnie wybrukowana jest także większa część parkingów mieszczących się po obu stronach jezdni. Do wyłożenie miejsc postojowych posłużyła stara kostka granitowa.

Z kolei przy skrzyżowaniu z Rynkiem Garncarskim wyłożono także fragment samej drogi. Za podłoże posłużyła fazowana kostka granitowa. Taki materiał z jednej strony za zapewnić relatywnie ciche przemieszczanie się pojazdów, a z drugiej ma nawiązywać do historii naszego miasta. Ponadto widoczne są także punkty gdzie zostaną umieszczone latarnie.

Ulica Wrocławska ma być gotowa na jesień tego roku.

Błędne decyzje dotyczące obudowy miasta po 1945 roku zaowocowały tym, że dziś na ulicy Wrocławskiej nie zachowała się żadna przedwojenna kamienica.

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone