Zamknij
REKLAMA

Kiedy ruszy remont kaplicy na cmentarzu?

17:51, 10.08.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

O inwestycjach na Cmentarzu Komunalnym rozmawiamy z prezesem spółki EKOM - Damianem Nowakowskim.

NysaInfo.pl: Od kilku tygodni na Cmentarzu przy ulicy Mieczysława Pierwszego działa inicjatywa "Drugie życie znicza".

Damian Nowakowski: Jesteśmy jedną z nielicznych gmin w Polsce, która ma taki regał na używane znicze. Wiedziałem, że ten pomysł mógł się przyjąć ale nawet się nie spodziewałem, że aż tak bardzo. Rotacja jest naprawdę spora. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zamontujemy podobny regał na cmentarzu przy ulicy Złotogłowickiej. Dodam, że jest pomysł architekta miejskiego - Romana Jabłońskiego.

NI: Mieszkańcy tak ochoczo z tego korzystają?

DN: Tak. Mijam ten regał przynajmniej raz w tygodniu i widzę, że za każdym razem układ zniczy jest inny, a to oznacza, że pomysł się sprawdził. Regał stoi przy głównym wejściu, także łatwo go znaleźć.

NI: Jak wygląda obecnie sprawa z kaplicą? Jakiś czas temu wyremontowano dach, jednak elewacja naprawdę nie wygląda najlepiej.

DN: Pomysł na remont są, środków brak. Wspólnie z Gminą Nysa rozważamy wszystkie możliwości jak i kiedy można by ten remont przeprowadzić. Zadanie zostanie podzielone prawdopodobnie na dwa etapy. Najpierw chcemy wyremontować wnętrze, następnie elewację. Jeśli nie uda nam się przeprowadzić tego w tym roku, to z pewnością ruszymy w 2020 roku. Zgadzam się z tym, że obecnie kaplica delikatnie mówiąc nie stanowi "wizytówki miasta".

Trwają prace związane z przygotowaniem wizualizacji i kosztorysu.

NI: Coraz częściej pojawią się pytania o kolumbarium w Nysie. Czy są plany jego utworzenia?

DN: Tak, temat wraca co jakiś czas. Na pewno jest szansa na wybudowanie kolumbarium na terenie Nowego Cmentarza przy ulicy Złotogłowickiej. Mamy przygotowany wstępny plan gdzie mogłoby się to znaleźć. Teraz tylko kwestia sfinansowania budowy i rozmów z Gminą Nysą. Cmentarzami zarządza EKOM, jednak właścicielem jest Gmina Nysa. W takiej sytuacji nie możemy angażować własnych środków.

NI: Dziękuję za rozmowę.

DN: Również dziękuję.

 

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone