Zamknij
REKLAMA

Naszym marzeniem jest, aby ta klinika wróciła do Nysy

13:46, 12.08.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Naszym marzeniem jest, aby klinika wróciła do Nysy - tak mówili pacjenci Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca, podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem polityków Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej.

Po likwidacji oddziału w Nysie musiałam czekać ponad półtora roku na zabieg w Opolu - mówiła 73-letnia pacjentka z Nysy. Do tego doszedł oczywiście stres i dodatkowe koszty związane z transportem.

Pacjenci obecni podczas konferencji prasowej.

Opolszczyzna była ostatnim województwem na obecnej trasie polityków opozycji w ramach POrozmawiajmy. Przed nyskim szpitalem Barbara Nowacka oraz Katarzyna Lubnauer, mówiły o potrzebie zmian w służbie zdrowia i zapaści do jakiej ich zdaniem doprowadziły rządy Prawa i Sprawiedliwości.

W ramach "Szóstki Schetyny" proponowaliśmy między innymi wzrost wynagrodzeń, polityki senioralnej czy też polityki proekologicznej, jednak to służba zdrowia jest tym bardziej palącym problem, który dotyka wszystkich Polaków. Szpitale dziś mają problemy nie tylko z zatrudnieniem podstawowego personelu medycznego ale także lekarzy - i to nie jest już tylko kwestia samych wynagrodzeń. W Polsce likwiduje się obecnie szpitale powiatowe. Służba zdrowia jest położona przez bezmyślne kroki i działania, a ofiarami jesteśmy my wszyscy.

Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej

Mamy dramatyczną sytuację jeśli chodzi o dostęp do specjalistów, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach - podkreślała Katarzyna Lubnauer:

Wczoraj rozmawiałam z rodziną w jednej z mniejszych miejscowości i powiedzieli, że niemal wszystkie badania związane z ich synem, który miał podejrzenie choroby nerek, musieli robić za własne pieniądze. Oni teraz oczekują od rządu, że albo polepszy dostęp do specjalistów albo pozwoli im odzyskać pieniądze, które sami wydają na leczenie.

Katarzyna Lubnauer, .Nowoczesna

Na konferencji był obecny również poseł Rajmund Miller, który mówił o działaniach na rzecz reaktywacji nyskiej naczyniówki. Poseł wspomniał między innymi o pismach wysłanych do ówczesnej premier Beaty Szydło oraz premiera Mateusza Morawickiego, które zawierały petycję z podpisami ponad 4 tysięcy mieszkańców:

Niestety te nasze akcje nic nie dały. PiS nie tylko nie poprawił działalności służby zdrowia ale zniszczył to co działało dobrze. Polska była jednym z liderów w Europie jeśli chodzi o opiekę kardiologiczną.  Tzw. "Złota godzina"pozwalała, aby pacjent w każdym województwie po udarze bądź zawale mógł dotrzeć do specjalistów . Dzięki tej "wspaniałej" opiece zdrowotnej w 2017 roku zmarło najwięcej Polaków od czasów zakończenia II wojny światowej.

Rajmund Miller, poseł

Oddział PAKS naczyniówki został zamknięty w Nysie w 2016 roku.

 

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

ArkadiuszArkadiusz

3 0

Czasam w 2016 roku nie została zamknięta Naczyniówka? Kardiologia dalej działa jako PAKS w Nysie chybq, ze sie mylę? 15:33, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rajmund MillerRajmund Miller

0 0

Tak mówiłem o naczyniowe w Nysie ,ale w innych miastach w kraju nie podpisano umów na opiekę kardiologii interwencyjnej.W Nysie na szczęście kardiologia interwencyjna tak jak pan napisał funkcjonuje ,ale chirurgia naczyniowa jest rownież istotna nie tylko w aspekcie planowych zabiegów ,ale rownież w nagłych przypadkach np zatorów mózgowych ,gdzie czas i dostępność pomocy maja decydujące znaczenie dla uratowania życia pacjentów
15:53, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NysekNysek

3 0

Widzę, że Pan Arkadiusz lepiej zna problemy nyskiego szpitala niż Poseł Miller. 16:00, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlexAlex

1 2

*%#)!& *%#)!& oni tylko o koryto walczą , wygrają wybory i nic nie zrobią , PiS wygrał wybory i zrobił to co zapowiedział w swoich postulatach , głupota i otumianie ludzi to lewica , aż czasami ludzi mądrzy im zawierzyli .... ręce opadają 19:41, 12.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Dana S.Dana S.

0 1

"... PIS zrobił to co zapowiedział w swoich postulatach ?"
Właśnie widać zwłaszcza w służbie zdrowia, która jest w zapaści... 😠
21:04, 12.08.2019


REKLAMA
REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone