Zamknij
REKLAMA

Modernizacja "Nyskiego Kotła" i "Akademia Młodych Odkrywców"

14:25, 16.04.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Symboliczne czeki od Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosława Gowina dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie przekazał dziś (16.04) poseł na Sejm RP Kamil Bortniczuk na ręce JM Rektora prof. Przemysława Malinowskiego.

Środki te przeznaczone są na dwa konkretne projekty. Pierwszy z nich to realizacja projektu edukacyjnego "Akademia Młodych Odkrywców", a drugi to modernizacja Hali Sportowej PWSZ przy ulicy Głuchołaskiej.

Chcemy wyprowadzać naukę do mieszkańców. Jest to szczególnie ważne w ośrodkach powiatowych, do jakich należy Nysa. W ramach "Akademii Młodych Odkrywców", wspieramy funkcjonowanie Uniwersytetów Dziecięcych. Nysa jest tutaj świetnym przykładem, bowiem już wcześniej wykreowała taki pomysł jako jedno z pierwszych uczelni w kraju.

Kamil Bortniczuk, poseł na Sejm RP

Projekt AMO jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Ideą inicjatywy jest zainteresowanie dzieci nauką oraz rozbudzenie w nich chęci do nauki poprzez realizację wykładów, warsztatów i laboratoriów prowadzonych w innowacyjnej formule.

Dzięki tym środkowym będziemy w stanie przebudować jedną z trybun naszej hali sportowej. Planujemy tam utworzyć bardzo nowoczesną siłownię wyposażoną między innymi w tzw. powietrzne rowery, urządzenia fitness i cardio. Nie stracimy funkcji widowiskowo-sportowej, a zyskamy dodatkową funkcję dydaktyczną. Jedną ze specjalizacji naszej uczelni jest kierunek Psychofizyczne kształtowanie człowieka.

Zbigniew Szlempo, kanclerz PWSZ

Wspólnie z Instytutem Nauk Technicznych – kierunek architektura, opracowano koncepcję, która przewiduje powstanie w miejscu jednej z trybun, wielofunkcyjnej, profesjonalnej siłowni. Na uwagę zasługuje fakt, iż siłownia (pracownia) od sali głównej zostanie oddzielona przeszkloną ścianą, co będzie dodatkowym komfortem dla ćwiczących.

Kwota około 200 tysięcy złotych będzie pochodzić z budżetu uczelni, jednak jak zaznacza rektor Przemysław Malinowski bez wsparcia zewnętrznego nie udałoby się zrealizować tych projektów.

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

NysaninNysanin

1 0

Z projektu wynika, że chcą zlikwidować akurat tę trybunę, która posiada krzesełka. A zostawić chcą starą trybunę z ławkami... Bez sensu. To chyba lepiej jednak zostawić trybunę, która była modernizowana. 23:02, 22.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone