Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy walczą o remont boiska

12:09, 05.05.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa zgłoszono zadanie  nr 9/M/2019 pn. MODERNIZACJA KOMPLEKSU BOISK SPORTOWYCH (ORLIK), który powstał w ramach programu Moje Boisko-Orlik 2012. Obiekt znajduje się na Podzamczu, a dokładnie przy ul. Kordeckiego w Nysie. Jest tam boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne do piłki siatkowej i koszykówki oraz budynek sanitarno-szatniowy. Boiska są ogrodzone i oświetlone.

 

Orlik jest ogólnodostępny, a więc w ciągu roku przeżywa ogromne oblężenie. Korzystają z niego wszyscy mieszkańcy Gminy Nysa, ale najbardziej liczną grupą są dzieci i młodzież. Po kilku latach intensywnego użytkowania obiekt dzisiaj wymaga remontu. Aby nasze dzieci, młodzież i my sami mogliśmy korzystać bezpiecznie z Orlika zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby go odnowić.

Szacunkowy koszt zadania z uwzględnieniem wszystkich części składowych to kwota 120 tys. zł. Trzeba wymienić nawierzchnię syntetyczną na boisku do piłki nożnej, zrobić remont obiektu sanitarno-szatniowego, naprawić ogrodzenie. Zgodnie z ideą promowaną przez pomysłodawców orlik ma być jak nowy.

Ponadto po remoncie obiekt ma poszerzyć się o siłownię zewnętrzną, a więc będą mogły z niego korzystać również również osoby starsze i seniorzy. Zrewitalizowany obszar z odnowionym, bezpiecznym boiskiem i siłownią zewnętrzną będzie miejscem integracji i uprawiania czynnie dyscyplin sportowych. Dzisiaj dużo dzieci ma nieprawidłową postawę ciała, cierpią na nadwagę czy otyłość, spędzają dużo czasu przed komputerami i telefonami. Przez zajęcia sportowe budujemy w dzieciach poczucie własnej wartości.

Aby zadanie mogło być zrealizowane, projekt musi wygrać w głosowaniu. Trzeba uzbierać bardzo dużo głosów. To od nas zależy czy właśnie ten projekt wygra i zostanie wybrany do realizacji. Zachęcamy Państwa, aby w dniach 24 kwietnia – 9 maja br. oddać głos na zadanie nr 9/M/2019
pn. MODERNIZACJA KOMPLEKSU BOISK SPORTOWYCH (ORLIK). Głosy można oddawać na 2 sposoby: elektronicznie poprzez kliknięcie w link poniżej: https://nysa-ekonsultacje.eboi.pl/ankiety/szczegoly/15 lub papierowo poprzez wypełnienie karty do głosowania i wpisanie zadania nr 9/M/2019.

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

PodzamczekPodzamczek

1 0

Właścicielem Orlika jest gmina Nysa, a nadzorcą ARN i to oni powinni dbać o ten obiekt, a jeżeli wymaga remontu ująć go w budżecie Gminy. 15:09, 06.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 1

To co powiedzieć o zadaniu przebudowy/remontu podwórek na Mariackiej? Tam budżet obywatelski idzie na remont działek prywatnych właścicieli, wspólnot, spółdzielni itd. 16:24, 06.05.2019


PodzamczekPodzamczek

1 0

Nie znam tematu Mariackiej. Wypowiadam swoje zdanie odnośnie Orlika. 12:00, 08.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone