Zamknij
REKLAMA

Na wyjazd mistrza do USA potrzeba 10 tysięcy zł

09:00, 15.06.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Jesteśmy już praktycznie na półmetku zbiórki prowadzonej na rzecz wyjazdu Wiktora Tajdusia do USA. Ten 10-latek został Mistrzem Europy w Karate Kyokushin, a teraz chciałby zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami w USA. Na wyjazd potrzeba 10 tysięcy złotych - do dziś udało się zebrać prawie połowę tej kwoty.

19 maja we Wrocławiu Wiktor wygrałeś Mistrzostwa Europy we Wrocławiu, jak wyglądało przygotowanie?

To były bardzo ciężkie i intensywne treningi. Zazwyczaj mamy treningi 3-razy w tygodniu, w tym jeden dodatkowy, a wówczas ćwiczyliśmy niemal codziennie. Czasem tylko weekendy były odpuszczane. W mojej kategorii startowało 19-nastu zawodników.

Wiktor Tajduś

A skąd miłość akurat do takiego sportu? Jak mówi młody mistrz, wszystko zaczęło się od filmów typu Karate Kid oraz te w których grał Bruce Lee. Wówczas to pojawiła się chęć i pojawiło się trochę szczęścia, bowiem tato Wiktora znał Dariusza Karczmita z Nyskiego Klubu Karate Kyokushin. Przygoda Wiktora z karate trwa już od 5 lat.

Dariusz Karczmit Nyski Klub Karate Kyokushin oraz Wiktor Tajduś.

Jak zaznacza Dariusz Karczmit taki sukces nie przychodzi z marszu - bez sumiennych treningów nie było by tego. Ponadto poza Wiktorem, który wygrał mistrzostwa organizowane we Wrocławiu, cały nyski klub wypadł bardzo dobrze.

Urząd Miasta i Gminy zawsze nam pomaga w miarę możliwości. Teraz Wiktor dostał powołanie na na jeden z najbardziej prestiżowych turniejów karate na Świecie All America 2019. Urząd już nam dołożył część środków, natomiast resztę zbieramy sami między innymi poprzez portal zrzutka.pl .

Dariusz Karczmit Nyski Klub Karate Kyokushin

Zbiórka trwa do końca czerwca.

 

 

 

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

NysekNysek

1 0

Czy naprawdę Gminy Nysa nie stać na 10 tysięcy złotych na promocję. 13:40, 17.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NysaninNysanin

1 0

Toniemy w długach 13:04, 20.06.2019


REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone