Zamknij
REKLAMA

Sukces PWSZ w tenisie stołowym

14:01, 25.07.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Emocje sportowe w Hali PWSZ w Nysie podczas półfinałów AMP

II miejsce zajęły zawodniczki AZS PWSZ Nysa podczas Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym (półfinał D) rozegranych w Hali PWSZ Nysa przy ul. Otmuchowskiej. Nyskie zawodniczki zapewniły sobie awans do finału AMP w Gdańsku. Podczas półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym AZS PWSZ Nysa reprezentowali: Ksenia Włuczyńska, Patrycja Paszek oraz Katarzyna Osińska – drużyna kobiet oraz Rafał Dworakowski, Krystian Gajda, Zbigniew Szlempo – drużyna mężczyzn.

Podczas zawodów w Nysie rywalizowało 19 zespołów z uczelni wyższych z całej Polski. Rozgrywki odbywały się w dniach 16-18 marca 2019r. Studenci w sobotę rozegrali eliminacje w grupach, a w niedzielę wyłonieni zostali zwycięzcy. W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się zawodniczki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Kolejne miejsca w kategorii kobiet zajęły zawodniczki z: PWSZ w Nysie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, AWF-u w Katowicach, Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Politechniki Opolskiej.

W rywalizacji mężczyzn podczas półfinału D AMP w tenisie stołowym na pierwszym miejscu uplasował się zespół Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W finałowej rywalizacji zawodnicy z Katowic pokonali tenisistów z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu 3:2 oraz zdobyli zwycięskie punkty z Uniwersytetem Zielonogórskim 3:0. Kolejne miejsca w kategorii mężczyzn zajęły drużyny z: Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, AWF we Wrocławiu, Uniwersytetu Wrocławskiego, UH-P im. Jana Długosza w Częstochowie, PWSZ w Nysie oraz Politechniki Opolskiej.

Podczas półfinału D w Nysie - jak zawsze podczas AMP-ów - panowała studencka atmosfera i sportowa rywalizacja. Były emocje, brawa i doping kibiców. Najlepsze drużyny kobiece i mężczyzn awansowały do finału AMP w tenisie stołowym, które rozegrane zostaną w dniach 12-14.04.2019 w Gdańsku.

Komentarze po pierwszym dniu rywalizacji:

źródło: PWSZ Nysa

 

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone