Zamknij
REKLAMA

NOWOŚĆ - inżynieria zrównoważonego rozwoju w PWSZ w Nysie

08:15, 12.08.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Nową specjalność można studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji PWSZ w Nysie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji uruchomiła nową specjalność - inżynieria zrównoważonego rozwoju. Powstanie nowej specjalności ma związek z planowaną budową zakładu firmy UMICORE w nyskiej strefie ekonomicznej.

Na potrzeby nowej specjalności utworzone zostaną nowe laboratoria wyposażone w najwyższej klasy aparaturę badawczą i dydaktyczną. W PWSZ w Nysie planowane jest utworzenie Centrum Badawczo-Edukacyjne Zrównoważonego Rozwoju jako jednostka świadcząca usługi badawcze i edukacyjne dla różnych podmiotów, firm oraz instytucji. Wyposażenie nowego Centrum oraz planowana do budowy elektrownia fotowoltaiczna posłużą m.in. do realizacji zajęć na specjalności związanej z elektro-mobilnością, innych projektów edukacyjnych oraz wdrażania idei Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.


Studenci kształcący się na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji mają dostęp do najnowocześniejszego sprzętu. W pracowniach są m.in.: drukarki 3D, laser do grawerowania i wycinana. Jest także pięcioosiowy robot, którego można programować komputerowo do wykonywania rożnych zadań. W czasie studiów studenci mogą zapoznać się z automatyzacją produkcji, na wyposażeniu Instytutu Nauk Technicznych jest także ploter frezująco-grawerujący oraz najnowocześniejsze bezzałogowe statki powietrzne.

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji oferuje możliwość kształcenia studentów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Absolwent kończący kierunek może prowadzić własną firmę produkcyjną lub usługową. Może pracować w przedsiębiorstwie produkcyjnym na stanowisku inżyniera produkcji lub inżyniera rozwoju produktu w dziale projektowania czy technicznego przygotowania produkcji lub na stanowiskach pokrewnych, jak np. kontrola jakości, czy utrzymanie ruchu. Program studiów obejmuje, oprócz zajęć dydaktycznych, praktykę zawodową i zajęcia realizowane we współpracy z wiodącymi na rynku przedsiębiorstwami.

źródło: PWSZ Nysa

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone