Zamknij
REKLAMA

Dotacje na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych

10:21, 10.05.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Prezydent Miasta Opola ogłasza nabór wniosków o przyznanie dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie Gminy Opole, niestanowiących wyłącznej własności Gminy.

Dotacje na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych mogą być udzielone obiektom:

wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków,
będącym w złym stanie technicznym,
posiadającym dla Opola istotne znaczenie historyczne, artystyczne lub naukowe,
w szczególności dla promowania kultury oraz historii miasta wzbogacając jego ofertę turystyczną i kulturalną.

Dotacja z Budżetu Miasta Opola przyznawana jest zgodnie z Uchwałą nr LII/1060/17 Rady Miasta Opola z dnia 30.11.2017 r. w sprawie zasad i trybu postępowania o udzielenie dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków położonych na terenie Gminy Opole, niestanowiących wyłącznej własności Gminy.

https://prawomiejscowe.um.opole.pl/institution/18386/legalact/6639/18386

Dotacja na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, na podstawie art. 77 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami może obejmować nakłady konieczne m.in. na dofinansowanie zabezpieczenia substancji zabytku, odnowienie lub uzupełnienie tynków i okładzin architektonicznych, odnowienie lub całkowite odtworzenie okien, drzwi, dachu, wykonania izolacji przeciwwilgociowej oraz zakup materiałów konserwatorskich i budowlanych niezbędnych do wykonania prac i robót przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków, zgodnie z § 3 ww. uchwały.

Przyznana dotacja nie może obejmować m.in. prac związanych z dociepleniem elewacji i dachów budynków, montażu rusztowań, wywozu gruzu i elementów konstrukcyjnych budynków, kosztów związanych z zajęciem pasa ruchu drogowego, opłat związanych z uzyskaniem pozwoleń związanych z realizacją inwestycji.

O dotację na ww. prace ubiegać się mogą podmioty, które posiadają tytuł prawny do obiektu wpisanego do rejestru zabytków lub znajdujące się w gminnej ewidencji zabytków i nie są zaliczane do sektora finansów publicznych, tj. osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, finansujące prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy tym zabytku.

Podmioty ubiegające się o udzielenie dotacji składają wnioski o dotacje do Prezydenta Miasta Opola w następujących terminach:

do 31 maja bieżącego roku (z pracami planowanymi do wykonania i rozliczenia w roku bieżącym),
do 31 sierpnia bieżącego roku (z pracami planowanymi do wykonania w roku następnym).

Dodatkowych informacji w powyższym zakresie udziela Inspektor ds. ochrony zabytków Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola, p. Bartłomiej Wiszniewski, pok. 4, ul. Żeromskiego 3, tel. 77 54 11 434.

Wzór wniosku / Rozmiar pliku: 440 KB

Wzór wniosku / Rozmiar pliku: 15 KB

źródło: Opole.pl

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone