Zamknij
REKLAMA

Kosztowny sms!

20:37, 08.03.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Kiedy otrzymasz na swój telefon wiadomość o jakiejkolwiek zaległości pieniężnej – bądź ostrożny. Jeden sms może sprawić, że utracisz swoje oszczędności bankowe. Właśnie w taki sposób mieszkanka Paczkowa straciła z konta ponad 8 000 zł, po tym jak kliknęła w załączony w wiadomości link. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania i nie logujmy się do kont bankowych za pomocą dołączonych linków w sms-e.

6 marca do Komisariatu Policji w Paczkowie zgłosiła się kobieta, aby poinformować policjantów o oszustwie. Jak ustalili funkcjonariusze zgłaszająca na swój telefon komórkowy otrzymała sms-a z informacją, że ma uregulować zadłużenie komornicze w wysokości 1,83 złotych.

W treści wiadomości znajdował się również link do strony internetowej banku. Kiedy mieszkanka Paczkowa weszła na niego, od razu została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego. Następnie po podaniu logina i hasła, potwierdziła przelew na kwotę w wysokości 1,83zł.

Po wylogowaniu się z konta i ponownym zalogowaniu, za pomocą właściwej strony banku, zgłaszająca zorientowała się, że została oszukana i że z jej konta został zrobiony przelew na 8 400 złotych, a nie na kwotę 1,83 złotych.

Apelujemy aby zachować ostrożność i nie odpowiadać na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Zwłaszcza jeśli dotyczą one płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. Pamiętajmy, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić.

W każdym przypadku, gdy chodzi o nasze pieniądze, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na swoje konta bankowe.

źródło: KPP Nysa

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

MarekMarek

0 0

Szok! To niesmowite jak latwo dzis mozna okrasc ludzi! 10:58, 09.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone