Zamknij
REKLAMA

Widzisz zagrożenie? Zgłoś to!

13:01, 14.03.2019 | T.P
REKLAMA
Skomentuj

Chcesz czuć się bezpiecznie i mieć wpływ na to co dzieje się w okolicy twojego miejsca zamieszkania? Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami. Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - kliknij, aby przejść do mapy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Za jej pomocą masz możliwość szybkiego zgłoszenia m.in.:

spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych;
używania środków odurzających;
nieprawidłowego parkowania;
przekraczania dozwolonej prędkości

ale także miejsc dzikich wysypisk śmieci, znęcania się nad zwierzętami, niszczenia zieleni i wiele innych zagrożeń, które mają wpływ na Twoje bezpieczeństwo.

Zaznaczone na mapie zgłoszenia, sprawdzane są przede wszystkim przez dzielnicowych, czyli policjantów pierwszego kontaktu, którzy najlepiej znają swoje rejony. To oni reagują na zaznaczone na mapie nieakceptowane społecznie zachowania. Jeśli zgłoszenie dotyczy zagrożenia na drogach, wówczas policjanci z ruchu drogowego „wkraczają do akcji”.

Aby wprowadzić dane do mapy możesz przejść na stronę mapy lub wykorzystać interaktywny baner znajdujący się na stronach internetowych w każdej komendzie.

UWAGA! Mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

źródło: KPP Nysa

(T.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

top 3 najczęściej czytane


3

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone