Zamknij
REKLAMA

Jaka biżuteria jest stworzona dla Ciebie? Rozpoznaj ją bezbłędnie!

08:30, 14.03.2019 | T.P
Skomentuj

Niemal każda z nas choć raz w życiu głowiła się, jaką biżuterię wybrać w sklepie jubilerskim. Skupiamy się wtedy przede wszystkim na fasonie i zastanawiamy, czy lepiej będą pasować orientalne kolczyki z kolorowymi kamieniami, czy proste sztyfty w kształcie czterolistnej koniczyny. Jednak przed wyborem idealnego kształtu warto przemyśleć, który materiał szlachetny lepiej będzie wyglądał na skórze. Dziś pod lupę bierzemy dwa najbardziej popularne kruszce: srebro i złoto.

Najważniejsze to określić odcień cery

Jeśli znasz swój typ urody, połowa pracy jest już za Tobą. Jeżeli nie, konieczne będzie rozpoznanie, czy reprezentujesz chłodną, czy ciepłą jej odmianę. Jest to kluczowa kwestia przy wyborze akcesoriów i określa, czy lepiej pasuje do Ciebie biżuteria złota, czy srebrna. Przyjrzyj się swojej skórze. W przypadku, gdy posiada ona odcień różowy lub oliwkowy, świadczy to o zimnej karnacji, a jeśli wpada w brzoskwiniowy albo żółty ton, reprezentujesz ciepły typ urody. Najprościej będzie spojrzeć na wewnętrzną stronę nadgarstka. Widoczne tam żyły przy naturalnym świetle mogą mieć zielonkawe zabarwienie (ciepła karnacja) lub niebieskawe (zimna). W pierwszym przypadku stworzona jest dla Ciebie złota biżuteria, w drugim – srebrna.

Jeżeli określenie koloru żył sprawia Ci trudność, możesz dla pewności zrobić jeszcze jeden test. Polega on na przyłożeniu do twarzy, po uprzednim zmyciu makijażu i upięciu włosów, złotej i srebrnej obrączki, kolczyka albo jakiegokolwiek innego elementu biżuterii. Ważne, by ten eksperyment również przeprowadzić przy dziennym świetle. Sprawdź, który metal szlachetny sprawia, że Twoja cera wygląda świeżo i promiennie, a przy jakim uroda wydaje się bledsza. Wtedy zyskasz pewność co do idealnej dla Ciebie biżuterii.

 

To od odmiany kolorystycznej cery zależy ostateczny wybór kruszcu

Powyższy test wskazał, że masz ciepły typ urody? Prawdopodobnie jesteś Wiosną lub Jesienią o ciemnoblond, rudych albo złotobrązowych włosach, oczach brązowych, zielonych czy niebieskich oraz dosyć szybko się opalasz na piękny odcień brązu. Dla Ciebie stworzona jest wszelka złota biżuteria w klasycznym kolorze, a także o barwie miedzi i kamienie szlachetne o ciepłym zabarwieniu, jak bursztyny oraz mleczne perły. Oczywiście jeśli kochasz srebro i nie jesteś w stanie z niego całkowicie zrezygnować, istnieje na to rozwiązanie. Ważne, by kosztowności wykonane z tego kruszcu były maksymalnie oddalone od twarzy, sprawdzą się więc srebrne bransoletki i pierścionki. Zarówno złote, jak i wykonane ze srebra akcesoria znajdziesz w sklepie internetowym Lian Art.

Bardziej pasuje do Ciebie drugi z metali szlachetnych? Zapewne Twój typ urody to Lato lub Zima, cera jest jasna, wręcz transparentna lub oliwkowa o chłodnym odcieniu. Opalanie zajmuje Ci więcej czasu i zwykle na pierwszy kontakt ze słońcem skóra reaguje podrażnieniem. Włosy, niezależnie od koloru, zawsze mają zimne, niebieskie albo popielate refleksy. Podsumowując, możesz do woli przebierać pośród srebrnej biżuterii z wyrazistymi kamieniami o głębokiej barwie. Nie musisz jednak do końca rezygnować ze złota, ale w Twoim przypadku najlepszym wyjściem będzie noszenie jego białej albo różowej odmiany.

 

(T.P)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone