Zamknij
REKLAMA

Jak zadbać o swojego iPhona, by można było go dobrze sprzedać?

09:16, 30.04.2019 | T.P
Skomentuj

Telefony firmy Apple to spory – z każdą koleją generacją coraz większy – wydatek, mimo to grono entuzjastów tej marki nie maleje, choć producenci urządzeń na Androida nie oddają pola. Trudno dyskutować z faktem, że są to naprawdę wysokiej klasy urządzenia, które z powodzeniem mogłyby służyć kolejnym użytkownikom. Tym bardziej, że oferowane przez nie parametry długo pozwolą im bez trudu radzić sobie z rosnącymi wymaganiami technicznymi.

 

Wartość tych urządzeń spada powoli

Powodów, dla których iPhony zdecydowanie wyróżniają spośród licznej androidowej konkurencji jest bardzo dużo i nie chodzi wyłącznie o unikalne cechy systemu iOS czy doskonałość konstrukcji urządzeń, która przecież nie odbiega bardzo od tego, co oferuje szereg innych producentów. Jednym z aspektów, które każdy ich posiadacz powinien brać pod uwagę, jest fakt utrzymywania przez nie stosunkowo dobrej ceny na rynku wtórnym. Oczywiście czar samej marki, dla której wielu klientów gotowych jest stać w długich kolejkach gdy tylko pojawi się nowa generacja, to nie wszystko, byśmy mogli oczekiwać korzystnej transakcji, gdy nasz telefon postanowimy zastąpić nowszym. Amatorzy używanych urządzeń będą mieli ich do wyboru wiele, o czym łatwo przekonać się przeglądając oferty portali z ogłoszeniami. Choćby z tego powodu, a także po to, by moc cieszyć się nim w pełni warto o swój egzemplarz po prostu dbać. Świadomość konsumentów jest dziś coraz większa i nie wszyscy gotowi są na ryzyko, jakie kryje się za podejrzanie niską ceną. Możemy więc oczekiwać satysfakcjonującej kwoty, jeśli tylko nasz egzemplarz będzie tego wart.

 

Chroń przed uszkodzeniami i naprawiaj

Trudno będzie do tego przekonać kogokolwiek, jeśli na każdym zdjęciu i zaraz po wzięciu do ręki będą rzucały się w oczy rysy bądź pęknięcia. Ochrona przed uderzeniami czy twardymi przedmiotami to zatem jedno z najważniejszych zadań. Wymaga to z jednej strony zwracania uwagi na to, co trafia wraz z urządzeniem do kieszeni, z drugiej stosowania odpowiednich akcesoriów. Dostępne są dziś najróżniejsze etui i obudowy, wyborze tak szerokim, jak do telefonów żadnej innej firmy. Od eleganckich i minimalistycznych, po iście pancerne, w dodatku ich ceny wypadają zwykle dużo korzystniej, niż oryginalnych osłonek dostarczanych przez Apple'a. Jeśli nasz futerał nie zapewnia pełnej ochrony ekranu, potrzebujemy jeszcze rzecz jasna hartowanego szkła. Gdy mimo wszystko dojdzie do uszkodzeń, warto sprawdzić ofertę firm prowadzących serwis iPhone, jak np. Telefonarium. Serwisy elektroniki z rynkowej konieczności uzyskują dziś zdolności dokonywania napraw, jakie dawniej mogły wydawać się nieopłacalne.

Piętą achillesową współczesnych telefonów, także tych z nadgryzionym jabłkiem, jest mała w porównaniu do potrzeb bateria. Dziś błędem jest całkowite rozładowywanie. Współczesne akumulatory trzeba, przeciwnie, chronić przed nadmiernym rozładowaniem, dobrze jest więc rozważyć zakup power banka. Warto także dbać o aktualizację oprogramowania, jako że w kolejnych poprawkach często obecne są rozwiązania dotyczące energooszczędności. Chrońmy także swój egzemplarz przed skrajnymi temperaturami. Zachowany długi czas pracy na baterii z pewnością będzie jednym z argumentów pozwalających na uzyskanie korzystnej ceny.

(T.P)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone