Zamknij
REKLAMA

Jak tanio wypożyczyć samochód?

17:06, 08.05.2019 | T.P
Skomentuj

Większość osób korzystających z wypożyczalni samochodów, jest po prostu do tego zmuszonych przez życie. Oddanie auta do warsztatu, daleki wyjazd wymagający niezawodnego pojazdu lub potrzeba zorganizowania na jakiś czas dodatkowego środka komunikacji. Wynajmując samochód, zwykle będziemy chcieli to zrobić jak najtaniej. Przy współpracy z wypożyczalnią samochodów https://www.ckcorp.pl, przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pozwolą zaoszczędzić na kosztach wynajmu.

 

Wybór modelu samochodu

Zasada jest prosta. Koszt wynajmu samochodu rośnie wprost proporcjonalnie do jego klasy. I tak najtańsze do wynajęcia są małe auta miejskie segmentu A i B, natomiast najdroższe są auta klasy premium. Trochę inaczej przedstawia się to w przypadku samochodów użytkowych, czyli popularnych busów. Tutaj dobowa cena najmu będzie zależała od rodzaju zabudowy samochodu. Możemy bowiem wyróżnić samochody dostawcze do 3,5 tony w nadwoziu furgon i plandeka, przystosowane do przewozu ładunków. Występują one również jako samochody osobowe, z 9 miejscami siedzącymi. Pasażerskie busy można wykorzystywać do zarobkowego transportu ludzi, jak i w roli wakacyjnego samochodu dla większej liczby osób. Rzecz jasna, bus osobowy będzie droższy w wypożyczeniu od busa dostawczego. Wynika to z droższej wersji zabudowy i wyposażenia samochodu w pewne udogodnienia (dodatkowe fotele, klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej, przeszklenia, pasy bezpieczeństwa, nagłośnienie, itp.)

Warto rozsądnie podchodzić do wyboru auta, które zamierzamy wynająć z wypożyczalni. Jeśli potrzebny jest samochód do codziennego poruszania się po mieście, na dojazdy do pracy i dowożenie dzieci do szkoły, najtańszym wyborem będzie małe miejskie auto. Być może nie tak komfortowe jak własny duży samochód, ale z pewnością jeden z najtańszych wariantów spośród dostępnych w wypożyczalni samochodów. Sprawdzisz je na stronie https://www.ckcorp.pl/samochody.

 

Wiek kierowcy i staż prawa jazdy

Niektóre wypożyczalnie samochodowe ustalają swój cennik w oparciu o wiek kierowcy i czas posiadania prawa jazdy. Jest to podobna zasada działania do tej, jaką stosują towarzystwa ubezpieczeniowe do wyliczania ryzyka wypadkowości i ustalania cen za ubezpieczenie OC. Badania potwierdzają, że młodzi kierowcy z niewielkim stażem za kierownicą, odpowiadają za dużą część zdarzeń drogowych. W związku z podwyższonym ryzykiem, płacą nieco droższe ubezpieczenie OC, a wybrane wypożyczalnie mogą uwzględniać pewne dopłaty z tego tytułu. Jeżeli obawiasz się, że twój młody wiek może podwyższyć koszt wynajmu samochodu, warto aby wypożyczył go bardziej doświadczony kierowca. Pamiętaj: to wypożyczający odpowiada za pojazd i on powinien nim kierować.

 

Auto z wypożyczalni jako koszt dla firmy

Wynajem samochodu z wypożyczalni na swoją firmę, daje możliwość częściowego lub całościowego odliczenia podatku VAT, a także wliczeniu wydatku w koszty prowadzonej działalności. W rzeczywistości, może to skutkować realnym obniżeniem kosztu wynajmu od 20 do nawet 40 procent. Mogą z tego skorzystać firmy, które rozliczają się na zasadach ogólnych i są czynnymi płatnikami podatku VAT. Coraz więcej firm decyduje się na współpracę z wypożyczalniami samochodów, zarówno w zakresie krótko, jak i długoterminowego wynajęcia samochodów osobowych i dostawczych, potrzebnych do prowadzonej działalności. Wypożyczalnie również wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując coraz bogatszy wybór aut i korzystne warunki finansowania wynajmu.

 

Płatność gotówką lub przelewem równa się rabat

Innym sposobem na nieco lepszą cenę wynajmu auta z wypożyczalni, jest uregulowanie płatności gotówką lub przelewem bankowym. Jak wiadomo, operatorzy kart płatniczych pobierają prowizje od każdej transakcji. Przy wysokich kwotach operacji, prowizja może sięgać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Oznacza to pomniejszenie zysków wypożyczalni, czego naturalną konsekwencją może być próba podwyższenia cen. Pytanie o to, czy jest możliwość otrzymania rabatu za płatność gotówką lub przelewem, nie jest zatem pozbawione sensu i nie należy się tego bać.

 

(T.P)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone