Zamknij
REKLAMA

Optymalne warunki wzrostu można zapewnić uprawom niezależnie od pogody

08:51, 13.05.2019 | T.P
Skomentuj

Zarówno na liczących wiele hektarów farmach, jak też w zdecydowanie mniejszych gospodarstwach rolnych czy ogrodniczych szklarniach, trwa bezustanna walka z naturą. Ludzie wkładają mnóstwo pracy, aby hodowanym roślinom stworzyć odpowiednie okoliczności do wzrastania i kwitnienia. Od przeznaczonych na przemiał zbóż, przez trafiające na targowiska warzywa i owoce, aż po dekoracyjne kwiaty – one wszystkie łakną stosowanie żyznej gleby oraz regularnego podlewania życiodajną wodą. Jeśli opady nie przychodzą, należy zrobić właściwy użytek z dostępnego sprzętu i instalacji nawadniających.

 

Deszcz pozostaje nieprzewidywalny, zatem lepiej mieć alternatywę na wypadek suszy

Przemysł rolniczy od dawien dawna ima się wszelkich sposobów na uniezależnienie się od kaprysów pogody. Długotrwały brak opadów to prawdziwy kataklizm, a widmo bankructwa gospodarstwa wcale nie musi być najgorszą ewentualnością... Dopóki nikt nie wynajdzie substytutu wody, trzeba sobie radzić w jedyny rozsądny sposób: czerpać z innych źródeł, gromadzić zapasy, a także troskliwie dbać o użytkowane urządzenia i instalacje odpowiedzialne za nawadnianie pól bądź grządek. Bliskość rzeki, jeziora lub stawu na niewiele się zda, jeżeli węże do wody  nie przetransportują jej do miejsca przeznaczenia. Cały łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo: jakiekolwiek uszkodzenia oraz słabości elastycznych przewodów (np. zbyt mała, ograniczająca przepustowość średnica) bardzo szybko rozłożą całą deszczownię na łopatki. Woda rozleje się gdzieś po drodze, zamiast zrosić cenne uprawy.

 

Zaopatrując się w specjalistyczną armaturę wybieraj sprawdzone produkty i dostawców

Każde wyposażenie służące do szeroko pojmowanego przesyłu wody ma swoją ściśle określoną specyfikację. W przypadku relatywnie chłodnych cieczy stosuje się zupełnie innego rodzaju materiały, niż w sytuacjach wymagających przepływu gorącego H?O lub wręcz pary wodnej. Eksperci z firmy MiDaTech, polskiego przedsiębiorstwa zajmującego się w dystrybucją przemysłowego asortymentu, wyjaśniają to w sposób prosty i fachowy. Działanie wysokich temperatur prędzej czy później doprowadzi do rozszczelnienia ścianek – a jaki będzie tego skutek, pokazaliśmy wyżej. Chyba, żeby podłączyć przewody wykonane ze zmodyfikowanego PCW albo wzmocnionej gumy EPDM. Z tego względu węże do wody dobiera się do zadań, jakie mają wykonywać oraz przewidywanych warunków pracy. Zarówno w rolnictwie i ogrodnictwie, jak też zupełnie innych dziedzinach działalności gospodarczej.

(T.P)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone