Zamknij
REKLAMA

Liczy się nie tylko rozmiar. Podpowiadamy, na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas zamawiania spodni roboczych

10:45, 05.07.2019 | T.P
Skomentuj

Trudno byłoby wymienić wszystkie zawody, w których wymaga się zakładania specjalnej odzieży do pracy. Z pewnością łączą je 2 fakty: w przeważającej większości są to prace fizyczne, a do tego ubranie zakładane do pracy musi prezentować zdecydowanie wyższą wytrzymałość niż „cywilny” strój do noszenia w domu czy na ulicy. Niewątpliwie bardzo istotnym elementem całego ubioru są spodnie robocze. Nie tylko zapewniają ochronę przed drobnymi uszkodzeniami ciała, ale też niejednokrotnie wydatnie pomagają w sprawnym wykonywaniu powierzonych obowiązków.

 

Musisz mieć pod ręką sporo różnych narzędzi? W takim razie przyda Ci się sporo różnej wielkości kieszonek

W pierwszej kolejności najlepiej skoncentrować się na względach stricte użytkowych. Profesjonalne spodnie robocze występują w wielu różnych odmianach – to, który model wybrać, zależy w głównej mierze od potrzeb danego pracownika lub firmy. W niektórych przypadkach najlepiej nadadzą się spodnie do pasa z nogawkami do kolan, ale w innych zawodach wymogi prawne mogą zabraniać zakładania takiego ubioru. W takiej sytuacji trzeba będzie poszukać innego rozwiązania, osobiste preferencje odłożyć na bok.

Jak zauważają przedstawiciele firmy BHP Centrum, dużą popularnością wśród pracowników fizycznych cieszą się ogrodniczki – długie spodnie z szelkami. Czasami można zdecydować się na wariant z odpinanymi nogawkami. Kolejną przydatną rzeczą są kieszenie i zaczepy, dzięki którym można mieć narzędzia czy telefon zawsze przy sobie. Alternatywą będzie dodatkowy pas z przegródkami. Dla jeszcze innych profesji najważniejszym z praktycznych elementów okażą się wzmocnienia na kolanach – zapobiegające zarówno ścieraniu się tkaniny, jak również przeciążeniu stawów.

 

Materiał przewiewny czy szczelny? Dobierz spodnie robocze stosownie do spodziewanych warunków pracy

Komfort pracownika należy traktować na równi z przydatnymi funkcjami stroju. Ciągłe poprawianie spodni, spowodowane choćby niedopasowanym krojem, nie pozwala skupić się w pełni na zdaniach przekazanych przez przełożonych. Ogromną rolę, choćby z uwagi na zmienne warunki pogodowe podczas prac na zewnątrz, odgrywają też tkaniny. Przykładowo sklep BHP Centrum dysponuje spodniami roboczymi wykonanymi w całości z bawełny, jeansu, mieszanki poliestru z bawełną... a to tak zaledwie część asortymentu. Naturalne materiały generalnie lepiej wentylują, ale są wrażliwe na działanie wody i kurczą się w praniu. Z kolei gramatura spodni roboczych określa – w uproszczeniu – ich grubość. O ile zimą przydaje się solidna warstwa izolacyjna, tak już podczas prac letnich lepiej sprawdzą się cieńsze ubrania. Wybór spodni roboczych wcale nie jest taki prosty, ale sprzedawcy z pewnością podpowiedzą, które modele sprawdzą się optymalnie w danych okolicznościach.

(T.P)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone