Zamknij
REKLAMA

Wideodomofon IP ma szereg niezaprzeczalnych zalet. Sprawdź, jakie są najważniejsze funkcje tych urządzeń

11:57, 01.08.2019 | T.P
Skomentuj

Postęp w dziedzinie elektroniki użytkowej wydaje się coraz szybszy i nie przestaje zadziwiać. Praktyczne sprzęty, które jeszcze kilka lat temu były szczytowym osiągnięciem technologii i kosztowały niewyobrażalne pieniądze, dziś są powszechnie dostępne w coraz przystępniejszej cenie. Wydaje się, że wideodomofony IP są wyjątkowo mocnym dowodem na potwierdzenie tej tezy. Urządzenia tej klasy oferują użytkownikom mnóstwo przydatnych opcji – wystarczy stabilne połączenie internetowe, aby cieszyć się pełnią wspaniałych możliwości.

 

Ktoś czeka przed bramą, a Ciebie nie ma w pobliżu? Możesz spokojnie porozmawiać lub otworzyć drzwi

Nikt nie lubi przysłowiowego całowania klamki i wystawania na deszczu czy mrozie. Kurierzy chcący dostarczyć jak najwięcej paczek w jak najkrótszym czasie, ekipy remontowe wykonujące u Ciebie pilne prace, wreszcie rodzina i goście przychodzący z towarzyską wizytą. A przecież zdarzają się różne sytuacje, które wymagają od gospodarzy pilnego wyjścia z domu. Działający wideodomofon IP pozwala uniknąć ewentualnego zamieszania, wynikającego z tymczasowej nieobecności.

Wystarczy tylko odpowiednio skonfigurować urządzenie, zapewnić mu stałe urządzenie z domową siecią WiFi i sparować aplikację w smartfonie. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy 5Tech, wideodomofony IP automatycznie przekierowują transmisję audio-wideo z kamery przed wejściem na ustalony uprzednio numer telefonu. Wystarczy uruchomić dedykowaną aplikację, aby spojrzeć kto dokładnie czeka pod bramą. A następnie albo wytłumaczyć wszystkie okoliczności, albo otworzyć drzwi i wpuścić oczekujących do środka. Proste, wygodne, a przede wszystkim w pełni bezpieczne.

 

Za pośrednictwem jednego wideodomofonu IP możesz sterować wieloma rzeczami na swoim smartfonie

Systemy dla domów jedno- i dwurodzinnych firmy 5Tech można z łatwością rozbudowywać o kolejne moduły. Podręcznikowym przykładem sprawnej integracji z urządzeniami zewnętrznymi będzie domowy monitoring. Należy jedynie połączyć swój wideodomofon IP z zestawem kamer CCTV, uprzednio rozmieszczonych i zainstalowanych w newralgicznych miejscach na posesji, aby z dowolnego miejsca na Ziemi (gdzie jest dostęp do internetu) mieć stały podgląd na wszystko, co się dzieje w domu i jego najbliższym otoczeniu. Przełączanie widoku pomiędzy kolejnymi punktami objętymi monitoringiem sprowadza się do przesunięcia palcem po ekranie. Sprzęt z tej kategorii pozwala też na sterowanie domowym oświetleniem ruchem rolet... prawdziwy smart-dom w kieszeni. Dostępny dosłownie na wyciągnięcie ręki, gdyż ceny wideodomofonów IP zaczynają się już od ok. 500 zł. Jak na sprzęt o takich możliwościach to naprawdę niewiele.

(T.P)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© nysainfo.pl | Prawa zastrzeżone