Znamy już gwiazdę przyszłorocznej, V Letniej Gali Tańca
Znamy już gwiazdę przyszłorocznej, V Letniej Gali Tańca. Będzie nią znana na całym świecie tancerka i certyfikowana instruktor tańca – Bartos Noémi „Naimah”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2026 r. w Nyskim Domu Kultury.
O mnie – Bartos Noémi Naimah
Cześć! Nazywam się Noémi Bartos. Jestem artystką tańca orientalnego, pochodzę z Transylwanii, a obecnie mieszkam na Węgrzech.
Zaczęłam tańczyć taniec brzucha w 2002 roku. W ciągu pierwszych 10 lat brałam udział w wielu konkursach i podróżowałam na niezliczone festiwale, aby się uczyć i rozwijać. Dwa z moich największych osiągnięć to zdobycie tytułu „Węgierskiej Królowej Bellydance” oraz pierwsze miejsce w Kairze na Festiwalu Salamat Masr.
Przez ponad 20 lat regularnie występowałam zarówno na Węgrzech, jak i za granicą, często tańcząc do muzyki na żywo. Przez sześć lat byłam również główną tancerką w znanej arabskiej restauracji „LORD” w Wiedniu.
Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w dzieciństwie od tańca ludowego, baletu i baletu jazzowego. Później przez pięć lat tańczyłam salsę i bachatę. Jestem absolwentką Węgierskiego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego, gdzie uzyskałam dyplom w zakresie edukacji sportowej i rekreacji, co pozwoliło mi na prowadzenie dobrze zorganizowanych i świadomych zajęć tanecznych.
Przez lata zgłębiałam wiele stylów ze świata arabskiego. Oprócz klasycznych form, takich jak Raqs Sharqi, Drum Solo, Mejance, Baladi i Saidi, zakochałam się również w stylach Khaliji i irackich.
Przez kilka lat z powodzeniem prowadziłam własną szkołę tańca w Budapeszcie, gdzie uczyłam wielu uczniów i przyczyniłam się do rozwoju silnej lokalnej społeczności tanecznej. W trakcie mojej kariery byłam regularnie zapraszana na wydarzenia krajowe i międzynarodowe, jako gościnna nauczycielka, performerka i członkini jury. Te doświadczenia pozwoliły mi dzielić się moją pasją do tańca orientalnego z różnorodną publicznością i tancerzami w całej Europie – w tym wcześniejszymi zaproszeniami do Polski, takimi jak WrocLove Festival (od Abir) i Raks Glam Festival (od wspaniałej Jasirah).
W ostatnich latach bardziej skupiłam się na mojej nowej karierze projektantki UI/UX, więc taniec nie jest już w centrum mojego życia – ale wciąż jest głęboką miłością i pasją, która zawsze będzie mi towarzyszyć.
Wierzę, że technika jest ważna, ale jeszcze cenniejsza jest radość z tańca. Zawsze staram się zachować zdrową równowagę między nimi.
Jestem zaszczycona zaproszeniem Anny Kołodziej jako gwiazda główna V Letniej Gali Tańca, która odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2026 r. Cieszę się, że mogę podzielić się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem, które zdobyłam przez ostatnie 23 lata.
materiały prasowe organizatora







