Czy wiesz, jaką rolę w pielęgnacji twarzy pełnią maseczki?
Odżywianie skóry stanowi jeden z podstawowych elementów jej codziennej pielęgnacji. Oprócz stosowania kremów i serum, od czasu do czasu warto sięgnąć po maseczki do twarzy. Są one popularne ze względu na bogactwo aktywnych składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na aspekty takie jak odżywienie skóry. W zależności od wybranego kosmetyku, nałożenie maseczki może intensywnie nawilżyć, wygładzić skórę, poprawić jej koloryt lub oczyścić ją z nadmiaru sebum. Szeroki wybór kosmetyków, jaki widzimy zarówno w sklepach stacjonarnych oraz drogeriach internetowych umożliwia dobranie odpowiedniego produktu do potrzeb skóry – bez niespodzianek w postaci podrażnień, zaczerwień czy krost.
Podział maseczek do twarzy ze względu na postać, w jakiej są stosowane
Maski do twarzy to dla wielu osób jeden z elementów codziennej pielęgnacji cery. Ich regularne stosowanie jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy pragniemy nadać swojej skórze jędrności, odżywić ją czy oczyścić. Rynek kosmetyczny oferuje zainteresowanym pielęgnacją szereg maseczek, które można podzielić ze względu na postać, jaką przybiera produkt. Obecnie wyróżniamy:
-
Maski stałe. Produkowane w postaci pasty bądź proszku, który należy rozrobić przed nałożeniem ich na skórę. Po odparowaniu substancji lotnych, maska zastyga w postaci twardej powłoki, którą przed zdjęciem należy zwilżyć. Świetny przykład stanowi maska termiczno-modelująca, która parując rozgrzewa się i oddaje ciepło skórze. Temperatura pod taką maską może osiągać nawet do 45°C, co ułatwia wnikanie substancji aktywnych zawartych w masce oraz kosmetyku nałożonego pod nią.
-
Maski miękkie. Nie twardnieją na skórze, przepuszczając ciepło, wilgoć oraz powietrze. Występują w postaci kremu lub żelu, jaki możemy pozostawić na skórze aż do całkowitego wchłonięcia. Na rynku występują również proszkowe maski miękkie, które mają konsystencję papki. Do ich produkcji bardzo często używa się kaolinu bądź iłu morskiego, wzbogacając mieszankę także o sproszkowane wyciągi torfowe i ziołowe. Maski w postaci żelu są szczególnie dedykowane skórze łojotokowej, przez fakt wyschniętej, elastycznej powłoki, która złuszcza zrogowaciałe komórki naskórka. Kremy zazwyczaj dedykowane są na noc.
-
Maski włóknikowe, piankowe oraz jonowe. Jedne z najpopularniejszych rodzajów maseczek. Stosowane w kosmetologii maski o siateczkowatej strukturze, piankowe czy też jonowe (wykorzystujące kanały dyfuzyjne), polecane są zwłaszcza osobom, którym zależy na pielęgnacji skóry wrażliwej.
Tego typu maski oferuje między innymi drogeria internetowa Wispol, posiadająca w swoim asortymencie kosmetyki prosto od sprawdzonych producentów. To właśnie tam znaleźć można maseczki o działaniu nawilżającym, oczyszczającym czy złuszczającym, występujące w przedstawionych wyżej formach. W zależności od potrzeb skóry, zainteresowani mogą dziś wybierać między różnymi rodzajami kosmetyków. W przypadku skóry suchej, warto sięgnąć po maseczkę nawilżającą; taki kosmetyk łagodzi skórę oraz poprawia jej nawilżenie poprzez wiązanie wody w naskórku. Maseczki typu peel-off zazwyczaj dedykowane są osobom z cerą tłustą lub mieszaną, gdyż oczyszczają one skórę, jednocześnie tworząc na jej powierzchni warstwę okluzyjną, która chroni ją i odżywia. Normalizujące maseczki do twarzy wspomagają regenerację skóry, zapewniając jej optymalny komfort nawilżenia i odżywienia; pomagają również w kompleksowej redukcji oznak zmęczenia i w załagodzeniu stanów zapalnych.
Dlaczego warto stosować maseczki kosmetyczne w swojej pielęgnacji?
Maseczki kosmetyczne to przykład doskonałego uzupełnienia codziennej pielęgnacji. Większość z nich zawiera bowiem cenne składniki aktywne, które odpowiadają na konkretne potrzeby jakie wykazuje skóra. Regularne stosowanie tego typu kosmetyków może przynieść świetne efekty pielęgnacyjne. Warto jednak pamiętać o ich istotnym doborze. Zanim udasz się na zakupy, niezależnie czy w formie stacjonarnej czy online, poświęć czas na dokładną koncentrację na potrzebach swojej skóry oraz doborze odpowiednich składników aktywnych. Ważne, by być świadomym faktu, że ludzka skóra przez cały czas pracuje, a jej potrzeby zmieniają się w zależności od wieku, zanieczyszczenia środowiska, stresu, nieodpowiedniej diety czy nawet odwodnienia organizmu.
Zobacz także: Sekret pięknej skóry w drogerii Pigment
Zobacz także: Jak stosować odżywkę do rzęs, aby uzyskać najlepsze efekty?