Nysa w kolorze – 1972 rok
Historia Nysy jest przebogata. Praktycznie cały czas na światło dzienne wychodzą zarówno przedwojenne fotografie jak i te wykonane po 1945 roku, które często pozwalają uzupełnić luki i białe plamy w historii Nysy. Teraz do kolekcji dochodzi kolejny unikatowy materiał, a mianowicie kolory film z 1972 roku.
Materiał na Facebooku zamieściło Muzeum Energetyki w Nysie.
Pan Jan Nowiński emerytowany Prezes Zakładu Wykonawstwa Sieci Elektrycznych w Opolu wzbogacił zbiory Muzeum Energetyki o wiele cennych eksponatów. Jednym z nich jest film z III Ogólnopolskiej Spartakiady Energetyków która odbyła się w Nysie w dniach 15-17.09.1972. Film nagrany jest na taśmie 16 mm. Długość taśmy 264 m. Wraz z filmem otrzymaliśmy też puchar, paterę oraz kilka gadżetów związanych ze Spartakiadą. Są one widoczne na filmie.
Muzeum Energetyki w Nysie





